22 Mayıs 2019, Çarşamba

 

 Ana Menü

 Reklam


 Kar-Der Üyelik

Kar-Der 'e üye olup birçok fırsat ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.Ayrıca duyurular ve haberler düzenli olarak posta kutunuza gelsin.

Üye Olmak İstiyorum


 Haberler
Derneğimize Bağış Yapmak İsteyen vatandaşlarımız.TR 41 0001 0001 8335 0304 5450 01 Hesap No:0183/35030454-5001 Merkez MALATYA Şb. Kar-Der Yön.Kur.

11/07/2017günü vefat eden merhume Elif Temiz'in cenazesi yarın sabah saat:09-09:30 sularında şehir mezarlığında yıkandıktan sonra saat:10 da Karaca 'ya götürülerek toprağa verilecektir.Saat:12:30 da Kültür merkezinde yemek verilecektir.Kar-Der.

15/08/2017 günü vefat eden merhum Hıdır Ağan'ın cenazesi Yarın 17/08/2017 günü yarın saat:10:00 da şehir mezarlığında yıkandıktan sonra Karaca'da toprağa verilecektir.Kar-Der.

Duyeulur.Bayramın birinci günü saat:13:00 de merhum Hıdır Ağan'ın Karaca Kültür merkezinde yemek verilecektir.Kar-Der.

Bayramın ikinci günü bugün saat:13:00 de merhum Elif Temiz'in Karaca Kültür Merkezinde yemeği verilecektir.Sevenlerine duyurulur.Kar-Der. Anket

Sitemizi nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
Güzel
Normal
Kötü
Çok kötü
Anket Sonuçları


 İstatistik
Sayfa şu ana kadar
1520826
kez ziyaret edilmiştir.

 Projemiz

     Sayın Karacalılar,
     Yıllardır köyümüze kazandırmayı düşündüğümüz ancak, değişik sebeplerden dolayı bir türlü yapımına başlayamadığımız Karaca Köyü Kültür Merkezi binasının yapımına Avrupa KARDER’in cesur girişimleriyle (Yaklaşık 32.000 TL’lik katkılarıyla) adım atmış bulunmaktayız.
13/06/2009 tarihinde Ali AYDIN (İşçi Emeklisi),Hüseyin AĞBABA (İş Adamı),Abbas KUŞDOĞAN (Kar-Der Yönt. Kur. Başkanı),Aysel ŞAHİN (Mimar) ve Hamdullah ÇAĞLAR (İnşaat Mühendisi) Karaca köyüne gitmiş olup köyde muhtarımız Hüseyin KOǒ un öncülüğünde ve rehberliğinde alan incelemesi yapmışlardır.Yapılan inceleme çalışması sonucunda taslak proje çıkarılmıştır.Taslak projede maliyetin yaklaşık
83.000-85.000 TL civarında olacağı, ancak değişik projeler yapılması durumunda bu maliyetin aşağı veya yukarı düzeylerde değer oluşturabileceği ifade edilmiştir.
    Bina maaliyetinin (boya,elektrik ve çevre düzenlemesi hariç)110.000-130.000 TL civarında olacağı tahmin edilmektedir.
Köyde yapılan görüşme ve inceleme çalışmalarından sonra 14/06/2009 tarihinde Malatya’da tanıtıcı ve bilgilendirici toplantı yapılmıştır.Toplantıda öncelikle yapılacak çalışmaların takibini,alternatif projelerin araştırılmasını,topluma tanıtılmasını ve bu amaçların gerçekleştirilmesi için toplumla iletişimi sağlayacak bir komisyon oluşturulmasına karar verilmiştir.
    Köyde yapılan ön görüşme ve Malatya’da yapılan toplantıda; Hüseyin KOÇ, Abbas KUŞDOĞAN, Ali AYDIN, Hüseyin AĞBABA ve Hüseyin SEVİM’den oluşan komisyonun proje çalışmalarını yürütmeleri önerildi ve kabul edildi.Komisyona seçilen üyeler de atacakları her adımda verilen sorumluluğun bilincinde olarak projenin en kısa zamanda gerçekleşmesi için her türlü gayreti göstereceklerini ifade ettiler.
    Malatya’da yapılan toplantıda oluşan görüşlerin Karaca köyü muhtarlığına sunulması kararlaştırılmıştır.
     Bu proje, Karaca köyü toplumunun her düzeydeki bireylerinin heyecanla,içtenlikle ve samimiyetle destekleyeceği bir proje olacaktır.Ülkemizin değişik vilayetlerine dağılmış olan her mevki ve meslekteki memur,işçi ve esnafların bu projeyi en üst düzeyde destekleyip ve temsil edeceklerine canı gönülden inanıyoruz.Bu paylaşımın mutluluğunu şimdiden yaşamaktayız.
Haziran ayının sonuna kadar projelendirme ve maliyet hesabı çalışmalarının tamamlanmasına çalışılacak,çalışmalar bittiğinde proje internet,afiş ve dergi aracılığıyla halkımıza tanıtılacaktır.SaygılarımızlaEmeği Geçenler
Projeden Kareler
Projemiz ne aşamada?
 


 
 Köşe Yazarları
Hüseyin Sevim
   KENDİNİ GERÇEKLEŞTİREN GENÇLİK

Mehmet Temiz
   HAYVANCILIK DESTEKLEMELERİ....

Abbas Kuşdoğan
   KIZIL DELİ.?

H. Hüseyin Çağlar
   KARACA

Rıza Cengiz
   MALATYA’da Yer Sarsıntısı(Malatya’da DEPREM!..)

Mustafa Şahin
   ÇOCUKTA ÖZGÜVEN VE ANA BABAYA DÜŞEN GÖREVLER..

Rıza Turhan
   SAYGIDEĞER MEHMET ŞEHİRLİ..

Mustafa Karacan
   KARACA BEY AİLESİNE DEDELİK NASIL VERİLDİ?

Veli Eliaçık
   ZİRAİ İLAÇ SATIŞLARINDA REÇETELİ DÖNEM BAŞLIYOR.

İbrahim özcan
   İSMAİL

Av. Mustafa SAN
   HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU’NUN

İsmail Özmen
   HACIM SULTAN OCAĞI VE DEDELİKLE İLGİLİ BAZI ÖZEL İDDİALARA VERİLEN YANITLAR Flash Haberler