22 Mayıs 2019, Çarşamba

 

 Ana Menü

 Reklam


 Kar-Der Üyelik

Kar-Der 'e üye olup birçok fırsat ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.Ayrıca duyurular ve haberler düzenli olarak posta kutunuza gelsin.

Üye Olmak İstiyorum


 Haberler
Derneğimize Bağış Yapmak İsteyen vatandaşlarımız.TR 41 0001 0001 8335 0304 5450 01 Hesap No:0183/35030454-5001 Merkez MALATYA Şb. Kar-Der Yön.Kur.

11/07/2017günü vefat eden merhume Elif Temiz'in cenazesi yarın sabah saat:09-09:30 sularında şehir mezarlığında yıkandıktan sonra saat:10 da Karaca 'ya götürülerek toprağa verilecektir.Saat:12:30 da Kültür merkezinde yemek verilecektir.Kar-Der.

15/08/2017 günü vefat eden merhum Hıdır Ağan'ın cenazesi Yarın 17/08/2017 günü yarın saat:10:00 da şehir mezarlığında yıkandıktan sonra Karaca'da toprağa verilecektir.Kar-Der.

Duyeulur.Bayramın birinci günü saat:13:00 de merhum Hıdır Ağan'ın Karaca Kültür merkezinde yemek verilecektir.Kar-Der.

Bayramın ikinci günü bugün saat:13:00 de merhum Elif Temiz'in Karaca Kültür Merkezinde yemeği verilecektir.Sevenlerine duyurulur.Kar-Der. Anket

Sitemizi nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
Güzel
Normal
Kötü
Çok kötü
Anket Sonuçları


 İstatistik
Sayfa şu ana kadar
1520819
kez ziyaret edilmiştir.

Mehmet Temiz,


VETERİNERLİK

HAYVANCILIK DESTEKLEMELERİ....Hayvancılık desteklemeleri besi hayvanlarına 300 tl. destek ödemesi yurt içinden temin edilmiş, en az 3 ay türkvet'de kaydı bulunan, karkas ağırlığı 190 kilogramdan az olmayan, tarım ve köyişleri bakanlığı'ndan ruhsatlı mezbahanelerde kestirilen erkek besi hayvanları için hayvan başına 300 lira destek ödemesi yapılacak. Destekten yararlanmak isteyen besicilerin, hayvanları kestirdikten sonra il ve ilçe tarım müdürlüklerine gerekli evrakla birlikte 31 aralık'a kadar başvurmaları gerekiyor. Süt sığırcılığı ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği konularında; en az 10 baş,•damızlık etçi sığır ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konularında; en az 50 baş kapasiteye sahip işletmeler yatırım kredisi için,•büyükbaş hayvan besiciliği konusunda; en az 10 baş kapasiteye sahip işletmeler işletme kredisi için ziraat bankası veya tarım kredi kooperatiflerine başvurabilirler. tarım kredi kooperatiflerinin de aracılık ettiği ve 1 ağustos 2010 tarihinde uygulanmasına başlanan proje ile işletme kredilerinde en fazla 1 yıl, yatırım kredilerinde ise en fazla 5 yıl vadeli kredi imkanı tanınıyor. Büyükbaş hayvan besiciliğinde 10 baş ve üzeri besi sığırcılığı işletmesi kurmak veya işletmenin kapasitesini artırmak isteyen ortaklar faydalanabilecek. Temin edilecek olan hayvanların ise en fazla 18 aylık ve erkek olmaları gerekiyor. Ayrıca kredi için hayvanların küplendirilmiş olmaları zorunluluğu aranıyor. süt sığırcılığı işletmesi kurmak veya işletmenin kapasitesini 10 baş ve üzerine çıkarmak isteyen ortaklar için 5 yıla kadar vadeli yatırım kredisi kullandırılacak. Kredi ile temin edilecek olan hayvanlar en fazla ilk doğumunu yapmış veya ilk yavrusuna gebe olma şartı aranıyor. Damızlık et sığırcılığı işletmesi kurmak isteyen tarım kredi kooperatifleri ortaklarına 50 baş ve üzeri için yatırım ve işletme kredisi kullandırılacak. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde ise 10 baş ve üzerinde kültür ırkı ve melez gebe düve veya inek/mandaya sahip büyükbaş hayvancılık yapan ortaklara yatırım ve işletme kredisi kullandırılacak. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde iki farklı sistem uygulanacak. Koyun yetiştiriciliğinde en az 50 baş, keçi yetiştiriciliğinde ise an az 25 baş kapasiteye sahip işletme kurmak veya kurulu işletmesinin kapasitesini artırmak isteyen ortaklara 5 yıl vadeli yatırım kredisi kullandırılacak. Tarım kredi kooperatifleri ortaklarının faydalanabilecekleri yatırım ve işletme kredilerinde sıfır faizli kredi sağlanmış olacak.


 Yazarın diğer yazılarını görmek için tıklayın:
 

 Yazı ile ilgili yorumlar :

Yorum Gönder

Henüz kimse yorumda bulunmadı.


 
 Köşe Yazarları
Hüseyin Sevim
   KENDİNİ GERÇEKLEŞTİREN GENÇLİK

Mehmet Temiz
   HAYVANCILIK DESTEKLEMELERİ....

Abbas Kuşdoğan
   KIZIL DELİ.?

H. Hüseyin Çağlar
   KARACA

Rıza Cengiz
   MALATYA’da Yer Sarsıntısı(Malatya’da DEPREM!..)

Mustafa Şahin
   ÇOCUKTA ÖZGÜVEN VE ANA BABAYA DÜŞEN GÖREVLER..

Rıza Turhan
   SAYGIDEĞER MEHMET ŞEHİRLİ..

Mustafa Karacan
   KARACA BEY AİLESİNE DEDELİK NASIL VERİLDİ?

Veli Eliaçık
   ZİRAİ İLAÇ SATIŞLARINDA REÇETELİ DÖNEM BAŞLIYOR.

İbrahim özcan
   İSMAİL

Av. Mustafa SAN
   HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU’NUN

İsmail Özmen
   HACIM SULTAN OCAĞI VE DEDELİKLE İLGİLİ BAZI ÖZEL İDDİALARA VERİLEN YANITLAR Flash Haberler