22 Mayıs 2019, Çarşamba

 

 Ana Menü

 Reklam


 Kar-Der Üyelik

Kar-Der 'e üye olup birçok fırsat ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.Ayrıca duyurular ve haberler düzenli olarak posta kutunuza gelsin.

Üye Olmak İstiyorum


 Haberler
Derneğimize Bağış Yapmak İsteyen vatandaşlarımız.TR 41 0001 0001 8335 0304 5450 01 Hesap No:0183/35030454-5001 Merkez MALATYA Şb. Kar-Der Yön.Kur.

11/07/2017günü vefat eden merhume Elif Temiz'in cenazesi yarın sabah saat:09-09:30 sularında şehir mezarlığında yıkandıktan sonra saat:10 da Karaca 'ya götürülerek toprağa verilecektir.Saat:12:30 da Kültür merkezinde yemek verilecektir.Kar-Der.

15/08/2017 günü vefat eden merhum Hıdır Ağan'ın cenazesi Yarın 17/08/2017 günü yarın saat:10:00 da şehir mezarlığında yıkandıktan sonra Karaca'da toprağa verilecektir.Kar-Der.

Duyeulur.Bayramın birinci günü saat:13:00 de merhum Hıdır Ağan'ın Karaca Kültür merkezinde yemek verilecektir.Kar-Der.

Bayramın ikinci günü bugün saat:13:00 de merhum Elif Temiz'in Karaca Kültür Merkezinde yemeği verilecektir.Sevenlerine duyurulur.Kar-Der. Anket

Sitemizi nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
Güzel
Normal
Kötü
Çok kötü
Anket Sonuçları


 İstatistik
Sayfa şu ana kadar
1520813
kez ziyaret edilmiştir.

Rıza Turhan,


Araştırmacı

SAYGIDEĞER MEHMET ŞEHİRLİ..

Saygıdeğer Mehmet Şehirli, Size bu ikinci iletimde yazdıklarımdan da anlayacaksınız ki siyaset bir yana kanıma dokunuyor gidişat. Yukarıdakiler ve aşağıdakiler mutlulukları, mutsuzlukları ortak paylaşmazken nasıl oluyor da yukarıdaki yukarıda, aşağıdaki aşağıda kuzu kuzu yaşamlarını sürdürmekte. Bunu anlayabilene aşk olsun. Aşk olsun ekmek derdindekilerin, saltanat sürdürenlere kıyakçılığına. Ve aşk olsun yalanıyla, yılanıyla dolaşıp, çevresini yağa-bala bulayıp, ötekilere (özellikle kendine taraf olmayanlara) zırnık koklatmayan ama hala yukarıda olmayı başaranlara. Soruluyor; (çok tanınmış iş adamlarının çocukları bile hala baba harçlıklarına talim ederken) siz henüz yola yeni çıkan oğlunuza “gemicik” nasıl aldınız? Bende soruyorum 30 yıl devlete çalıştım. Oğlumun kızımın dolmuş parasını zor denkler kahrolurdum. Siz nasıl başardınız? Özellikle de “bir simidi ikiye pay eden” bir geçmişten gelmişken. Soruyu sorana “gel sana özel anlatırım” denilirse size ulaşamayan “vatandaşa” kim yanıt verecek. Soruluyor; Sevr oyununun baş şantajı “soykırım” iddiasını restle reddetme merciindeki biri “demokrasi benim içindir” mantığındaki birilerine hoş görünmek için hem de en yüksek yerden hoşgörü sergileyebilir mi? “Teğet” geçen kriz kapı zilimi çalıp durmakta üstüne üstlük doğalgaz zammı, eğitim giderleri, sağlık hizmetlerindeki yeni yükler belimi bükmekte. Aşk olsun efendiler; fors atın, rant sağlayın, nüfuz büyütün, gezin tozun, uyutun. Size değil ama galiba bize yakışan bu. Rıza TURHAN- Malatya


 Yazarın diğer yazılarını görmek için tıklayın:
 

 Yazı ile ilgili yorumlar :

Yorum Gönder

Henüz kimse yorumda bulunmadı.


 
 Köşe Yazarları
Hüseyin Sevim
   KENDİNİ GERÇEKLEŞTİREN GENÇLİK

Mehmet Temiz
   HAYVANCILIK DESTEKLEMELERİ....

Abbas Kuşdoğan
   KIZIL DELİ.?

H. Hüseyin Çağlar
   KARACA

Rıza Cengiz
   MALATYA’da Yer Sarsıntısı(Malatya’da DEPREM!..)

Mustafa Şahin
   ÇOCUKTA ÖZGÜVEN VE ANA BABAYA DÜŞEN GÖREVLER..

Rıza Turhan
   SAYGIDEĞER MEHMET ŞEHİRLİ..

Mustafa Karacan
   KARACA BEY AİLESİNE DEDELİK NASIL VERİLDİ?

Veli Eliaçık
   ZİRAİ İLAÇ SATIŞLARINDA REÇETELİ DÖNEM BAŞLIYOR.

İbrahim özcan
   İSMAİL

Av. Mustafa SAN
   HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU’NUN

İsmail Özmen
   HACIM SULTAN OCAĞI VE DEDELİKLE İLGİLİ BAZI ÖZEL İDDİALARA VERİLEN YANITLAR Flash Haberler